ŞİRKETİMİZ

Hakkımızda

Hakkımızda

Akin Oto Logo.jpg

Firmamız, AKIN OTO TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ 1989 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Almanya, Brezilya, İtalya, Hindistan’dan ithalat yaparak iç pazara yedek parça satışı ve dağıtımı yapmaktaydı. 1992 yılında ilk olarak Singapur’a ihracatını yapmıştır. 2000 yılında ise, İkitelli Organize Sanayi Bölgesine taşınmış ve halen mevcut yerinde ticari faaliyetine devam etmektedir.

İhracat ile, kısa sürede dünya çapında farklı bölgelere gerçek ve kaliteli Türk mallarını sunmaya başladık. Bu ülkeler, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakhistan, Gürcistan, Türkmenistan, Singapur, Malezya, Endonezya, Tayvan, Çin Halk Cumhuriyeti, Mısır, Libya, Nijerya, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Ürdün, Irak ve İsrail. Firmamız genel politikası, yüksek kaliteli Türk mallarını, rekabetçi fiyatlar ile zamanında teslimat ve güvenilir bir şekilde paketlenmiş ve paletlenmiş olarak, hasarsız müşterilerimize ulaştırmaktır.

2011 yılında hafif ticari ve ağır vasıtalar için fren balata üretimine ağırlık verilmiştir. Son derece yüksek teknolojik olarak, ASBESTSIZ , yüksek nitelikli fren balataları üretimi için yatırımlarımız devam etmektedir. Amacımız, güvenilir, yüksek kaliteli ve devamlılığı olan fren balatalarımızın yurtiçi ve yurtdışında sorunsuz olarak kullanılmasıdır. Sahip olduğumuz ISO 9001-2008 TUV, ISO/TS 16949:2009 ve GOST-R sertifikaları ile amacımızı ispatlamaktayız. Ayrıca, ECE R.90  “E” uygunluk belgesi için başvurumuz yapılmıştır.